BSC Points Login
Forgot Password?

Tournament Profile (2021 ATLANTIC COAST CHAMPIONSHIPS)


LocationDatesType
MYRTLE BEACH, SC
Jun 04, 2021 - Jun 06, 2021
Super NIT


All Tournament Team Selections
Player NameTeamPlaceDivisionSelection
Lindsay Critten
GTF MAGIC 40
1
M40
Tournament MVP
Lerenzo Banks
GTF MAGIC 40
1
M40
Defensive MVP
Ricky Person
CAROLINA ELITE
2
M40
Offensive MVP
Kewahn Lucas
GTF MAGIC 40
1
M40
All Tournament Team
Marcus Barlow
GTF MAGIC 40
1
M40
All Tournament Team
Miguel Nunez
GTF MAGIC 40
1
M40
All Tournament Team
Tony Young
GTF MAGIC 40
1
M40
All Tournament Team
Brandon Young
CAROLINA ELITE
2
M40
All Tournament Team
Konata Owens
CAROLINA ELITE
2
M40
All Tournament Team
Terrick McNealy
CAROLINA ELITE
2
M40
All Tournament Team
ANTONIO BURTON
ATL BAUSE
3
M40
All Tournament Team
COREY BRANTLEY
ATL BAUSE
3
M40
All Tournament Team
Jody Sims
TEAM MIDWEST (40)
4
M40
All Tournament Team
Brian Milstead
CLASS ACT SUNCOAST DIRTYSPORTS
1
M50EQ
Tournament MVP
Craig Upton
CLASS ACT SUNCOAST DIRTYSPORTS
1
M50EQ
Tournament MVP
Clifton Jones
CLASS ACT SUNCOAST DIRTYSPORTS
1
M50EQ
Defensive MVP
Curtis Freeman
HALF CENTURY
2
M50EQ
Offensive MVP
Anthony Williams
CLASS ACT SUNCOAST DIRTYSPORTS
1
M50EQ
All Tournament Team
Bobby Williams
CLASS ACT SUNCOAST DIRTYSPORTS
1
M50EQ
All Tournament Team
Bryan Goins
CLASS ACT SUNCOAST DIRTYSPORTS
1
M50EQ
All Tournament Team
Rodney White
CLASS ACT SUNCOAST DIRTYSPORTS
1
M50EQ
All Tournament Team
Donald Garrett
HALF CENTURY
2
M50EQ
All Tournament Team
James Person
HALF CENTURY
2
M50EQ
All Tournament Team
Ronald Garrett
HALF CENTURY
2
M50EQ
All Tournament Team
Cliff Billingslea
.50 CORE
3
M50EQ
All Tournament Team
Riccardo Bivins
.50 CORE
3
M50EQ
All Tournament Team
Reggie brown
TEAM 216/BOMANI
4
M50EQ
All Tournament Team
Keon Gaskins
LOGIC
1
MCOM
Tournament MVP
Tanai Alston
LOGIC
1
MCOM
Defensive MVP
Kyndrich Doggett
NBC (MC)
2
MCOM
Offensive MVP
Brian Renner
LOGIC
1
MCOM
All Tournament Team
Daontre Porter
LOGIC
1
MCOM
All Tournament Team
Jeff Porter Jr
LOGIC
1
MCOM
All Tournament Team
Tae Miles
LOGIC
1
MCOM
All Tournament Team
Brandon Belton
NBC (MC)
2
MCOM
All Tournament Team
Darryl Leonard
NBC (MC)
2
MCOM
All Tournament Team
Joseph Stewart
NBC (MC)
2
MCOM
All Tournament Team
Aaron Jackson
PRIME TIME EASTON
3
MCOM
All Tournament Team
Roderick Armour
PRIME TIME EASTON
3
MCOM
All Tournament Team
Deshaun Todd
GTF CARTEL
4
MCOM
All Tournament Team
Bobby Hipp
JUICE
1
MREC
Tournament MVP
ShaDon Kemp
JUICE
1
MREC
Defensive MVP
Reggie Dixon
DA MAFIA
2
MREC
Offensive MVP
Jerry Dobbs Jr.
JUICE
1
MREC
All Tournament Team
John Mitchell
JUICE
1
MREC
All Tournament Team
Quantico Dodson-Williams
JUICE
1
MREC
All Tournament Team
Thomas McMillan
JUICE
1
MREC
All Tournament Team
Antonio Westfield
DA MAFIA
2
MREC
All Tournament Team
Kason Sheriff
DA MAFIA
2
MREC
All Tournament Team
Prycothye Brown
DA MAFIA
2
MREC
All Tournament Team
Dalton Hewett
DOWN SOUTH GAS
3
MREC
All Tournament Team
Travonne Fuller
DOWN SOUTH GAS
3
MREC
All Tournament Team
Jalen Terrell
SPS
4
MREC
All Tournament Team
janell Lawrence
DREAMGIRLZ
1
W50
Tournament MVP
Christina Moore
DREAMGIRLZ
1
W50
Defensive MVP
Karen Hunger
DYNASTY GIRLS
2
W50
Offensive MVP
Gretchen McMullen
DREAMGIRLZ
1
W50
All Tournament Team
Letesha Robinson
DREAMGIRLZ
1
W50
All Tournament Team
Renee Fuller
DREAMGIRLZ
1
W50
All Tournament Team
Renee McCall
DREAMGIRLZ
1
W50
All Tournament Team
Diana Williams
DYNASTY GIRLS
2
W50
All Tournament Team
Prince Washington
DYNASTY GIRLS
2
W50
All Tournament Team
Valerie Peoples
DYNASTY GIRLS
2
W50
All Tournament Team
Maverlyn Greene
RAPTURE
3
W50
All Tournament Team
Mimi Tangrey
RAPTURE
3
W50
All Tournament Team
Carol Jones
BORN 2 HIT
4
W50
All Tournament Team
TANIKA LANGLEY
TEAM ZI P.C.D
1
WCOM
Tournament MVP
QURISTEEN BROWN
TEAM ZI P.C.D
1
WCOM
Defensive MVP
Shania Norman
SUPERSONICS
2
WCOM
Offensive MVP
AMBER PARRISH
TEAM ZI P.C.D
1
WCOM
All Tournament Team
BRANDY IDE-WEEKS
TEAM ZI P.C.D
1
WCOM
All Tournament Team
CHRISTA FULLWOOD
TEAM ZI P.C.D
1
WCOM
All Tournament Team
EBONY GREEN
TEAM ZI P.C.D
1
WCOM
All Tournament Team
Brenda Hicks
SUPERSONICS
2
WCOM
All Tournament Team
Lillian Gunn
SUPERSONICS
2
WCOM
All Tournament Team
Vanessa Jones Hughes
SUPERSONICS
2
WCOM
All Tournament Team
Karley Harkey
SILENT STROKERS/JnL Athletics MIKEN WORTH
3
WCOM
All Tournament Team
Maddie Barnhardt
SILENT STROKERS/JnL Athletics MIKEN WORTH
3
WCOM
All Tournament Team
Megan Cater
LCU
4
WCOM
All Tournament Team

Tournament Results By Division


Teams Registered for Men's 40 & Over
Registered TeamTournament Division Team DivisionPlacePoints
GTF MAGIC 40
M40
M40
1
600
CAROLINA ELITE
M40
M40
2
450
ATL BAUSE
M40
M40
3
300
TEAM MIDWEST (40)
M40
M40
4
220
CHARLOTTE'S OWN
M40
M40
5
190
DAY ZERO SPORTS 40S
M40
M40
5
190
HIT HARD 40S
M40
M40
7
120
JUICE 40
M40
M40
7
120
DO WORK 40
M40
M40
9
100
NUFF SAID 40
M40
M40
9
100
STILL GOT GAME
M40
M40
9
100
TEAM ZDS
M40
M40
9
100
TEAM EXTREME 40S
M40
M40
13
75

Back to Top

Teams Registered for Men's 50 & Over Equalizer
Registered TeamTournament Division Team DivisionPlacePoints
CLASS ACT SUNCOAST DIRTYSPORTS
M50EQ
M50COMP
1
600
HALF CENTURY
M50EQ
MSENR
2
450
.50 CORE
M50EQ
M50COMP
3
300
TEAM 216/BOMANI
M50EQ
MSENR
4
220
CHESAPEAKE BLACK SOX
M50EQ
MSENR
5
190
TEAM MAMBA
M50EQ
M50COMP
5
190
B B B
M50EQ
MSENR
7
120
ATL OG BOMBERS
M50EQ
MSENR
8
120
MIXED BREED RELOADED
M50EQ
M50COMP
8
120
TEAM FINESSE
M50EQ
M50COMP
8
120

Back to Top

Teams Registered for Men's Competitive
Registered TeamTournament Division Team DivisionPlacePoints
LOGIC
MCOM
MCOM
1
600
NBC (MC)
MCOM
MCOM
2
450
PRIME TIME EASTON
MCOM
MCOM
3
300
GTF CARTEL
MCOM
MCOM
4
220
HOT SOUP
MCOM
MCOM
5
380
ILA
MCOM
MCOM
5
190

Back to Top

Teams Registered for Men's Recreation
Registered TeamTournament Division Team DivisionPlacePoints
JUICE
MREC
MREC
1
600
DA MAFIA
MREC
MREC
2
450
DOWN SOUTH GAS
MREC
MREC
3
300
SPS
MREC
MREC
4
220
5AI
MREC
MREC
5
190
GT$
MREC
MREC
5
190
F.O.E
MREC
MREC
7
120
PURE OCTANE/ BLACK MAGIC
MREC
MREC
7
120
B2B
MREC
MREC
9
100
COOL CATS
MREC
MREC
9
100
OTM
MREC
MREC
9
100
WICKED STICKS
MREC
MREC
9
100
BIG DOGS RELOADED
MREC
MREC
13
75
K&N EXPRESS/NEMISIS
MREC
MREC
13
75
SHO STOPPER'S ELITE
MREC
MREC
13
75
YOUNG MONEY
MREC
MREC
13
75
DAMOBB VA
MREC
MREC
17
45
FAM/KLUTCH BRAND
MREC
MREC
17
45
I26 BOYZ
MREC
MREC
17
45
NEW BEGINNING
MREC
MREC
17
45
QUALITY TIRE
MREC
MREC
17
45
TEAM TURN UP
MREC
MREC
17
45
TREND DIFFERENT/TIMELESS
MREC
MREC
17
45
YOYO TRUCKING
MREC
MREC
17
45
B.O.S.S.
MREC
MREC
25
30
DETROIT CRUSH
MREC
MREC
25
30
DIRTY SOUTH
MREC
MREC
25
30
DJ CLEVE TNT FAMILY
MREC
MREC
25
30
MIX IT UP SOFTBALL
MREC
MREC
25
30
MOTOWN ELITE
MREC
MREC
25
30
NORTHWEST ACTION
MREC
MREC
25
30
PUBLIC ENEMY
MREC
MREC
25
30
BREW CREW
MREC
MREC
33
15
NEW ERA/MAGIC CITY SPORTS
MREC
MREC
33
15

Back to Top

Teams Registered for Women's 50 & Over
Registered TeamTournament Division Team DivisionPlacePoints
DREAMGIRLZ
W50
W50
1
600
DYNASTY GIRLS
W50
W50
2
450
RAPTURE
W50
W50
3
300
BORN 2 HIT
W50
W50
4
220
HIGH OCTANE
W50
W50
5
190
UNFAZED
W50
W50
5
190
50 AND OVER BALLERS
W50
W50
7
120
SOUTHERN GIRLS
W50
W50
7
120
ADVANCED LEVEL SOFTBALL
W50
W50
9
100

Back to Top

Teams Registered for Women's Competitive
Registered TeamTournament Division Team DivisionPlacePoints
TEAM ZI P.C.D
WCOM
WCOM
1
1200
SUPERSONICS
WCOM
WCOM
2
450
SILENT STROKERS/JnL Athletics MIKEN WORTH
WCOM
WCOM
3
300
LCU
WCOM
WCOM
4
220

Back to Top

Teams Registered for Women's Recreation
Registered TeamTournament Division Team DivisionPlacePoints
LADY YANKEEZ
WREC
WREC
1
600
CAUGHT LOOKING
WREC
WREC
2
450
PLAYMAKERS
WREC
WREC
3
300
TEAM GA ONE 5 SPORTS
WREC
WREC
4
220
LADY BLAZERS
WREC
WREC
5
190
SILENT ASSASSINS
WREC
WREC
5
190
FULLY LOADED
WREC
WREC
7
120
RSR TEAM
WREC
WREC
7
120
LCU / RIOT SPORTS
WREC
WREC
9
100
PULL UP
WREC
WREC
9
100
SMASH DAT/BLACK MAGIC
WREC
WREC
9
100
TEXAS QUEENS
WREC
WREC
9
100
JC3 ATHLETICS
WREC
WREC
13
75
KUNTRY VIBEZ
WREC
WREC
13
75
RAKE CITY/NEW ID/ S.E.C. RELOADED
WREC
WREC
13
75
SUMM SERIOUS
WREC
WREC
13
75
LADY DIAMONDS
WREC
WREC
17
45
LADY SLUGGERS
WREC
WREC
17
45

Back to Top